
Az első osztályba jelentkezés lépései
Jelentkezési lap kitöltése
A 2025/26-es tanév első osztályába a jelentkezéseket legkésőbb 2025. január 16-ig kérjük leadni. A jelentkezési lap hamarosan elérhető lesz ezen az oldalon.
Kopogtató foglalkozás
Az ismerkedő alkalmak kiváló lehetőséget biztosítanak arra, hogy a leendő elsősök és szüleik már az utolsó óvodai év alatt megismerjék iskolánkat. A Kopogtató alkalmak ritmusa szándékosan az elsősök majdani délelőttjének menetét követi. A felvételi beszélgetéseket követően pedig meg is alakul az osztály. Nyáreleji kirándulásukon a gyermek telejs biztonsággal vesz részt, hisz már ismeri a tanítókat, a társait és a szokásokat.
A részvétel jelentősen könnyebbé és gördülékenyebbé teszi a szeptemberi beszoktatást, megalapozza a szükséges bizalmat, így a gyermek nyugalommal és könnyedén kezdi meg az első osztályt.
Ismerkedő kérdőív
A jelentkezési lap sikeres beadását követően egy rövid, ismerkedő online kérdőív linkjét küldjük el. A kérdőív a gyermek részletes fejlődésének leírása mellett arra is rákérdez, hogy miért gondolkodnak iskolánkban. Sikeres felvétel esetén az Önök együttműködésével készítjük elő a beiskolázási folyamatot.
Ismerkedő játék
Az ismerkedési folyamat elengedhetetlen része a gyermekek csoportos helyzetben történő megfigyelése, amely egy komplex iskolaérettségi felmérés keretében zajlik. Ezek az alkalmak lehetőséget biztosítanak arra, hogy a leendő tanítók és szakemberek reális képet kapjanak a gyermekek viselkedéséről, társas választásairól, és arról, hogyan reagálnak a nagyobb diákok vagy a pedagógusok kezdeményezéseire.
A megfigyelés tematikus, játékos keretben történik. Egy szombat délelőtti foglalkozáson például a gyermekek egy mesébe (mint amilyen a Szomorú királylány története) csöppentek, ahol játékos feladatok megoldásán keresztül (pl. a keszkenő, aranysál vagy varázskő elhozatalával) fejlesztő pedagógusaink és más szakembereink célzottan figyelték az iskolaérettség jeleit.
Az első osztályos felvételi eljárásban széleskörű szakmai bizottság vesz részt, garantálva a többszempontú értékelést. A felvételi folyamatban résztvevő szakemberek: a leendő osztálytanító(k), fejlesztő pedagógusok, a tantestület kijelölt képviselői, valamint a foglalkozások segítőiként felsőbb osztályok diákjai.
FElvételi beszélgetés
Az ismerkedési folyamat lezárásaként a szülőkkel folytatunk egy személyes beszélgetést. Ezen az utolsó lépésen az iskola képviseletében az intézmény vezetője, két tanító (akár a leendő osztálytanítók), valamint az iskola logopédusa/gyógypedagógusa vesz részt.
Az ismerkedés során számunkra elsősorban az a meghatározó, hogy a család egésze hogyan viszonyul iskolánk pedagógiai szemléletéhez és elképzeléseihez. A felvételi folyamat célja annak felmérése, hogy a gyermek várhatóan jól fejlődik-e majd az általunk megteremtett nevelési és oktatási keretek között.
Alapvető törekvésünk, hogy olyan heterogén közösségeket hozzunk létre, amelyek tagjai csoportként együttműködni képesek. A végső döntést a felvételről a tantestületi műhely tagjai hozzák meg a teljes ismerkedési folyamat során gyűjtött információk alapján.
Jelentkezés – felső tagozat
A szabad helyek ismeretében szívesen fogadunk még új jelentkezőket.
A felsőbb évfolyamokban a gyerekek felvételéről az osztályfőnökök döntenek. Először egy ismerkedő beszélgetést szerveznek, aztán kérjük, hogy a gyermekük töltsön el nálunk egy próbahetet. Fontos, hogy ez alatt az idő alatt kölcsönösen megismerjük egymást, hogy kiderüljön hogyan fogunk tudni majd együttműködni. Mindez a folyamat akkor indul el, ha az adott osztályban van felvétel. Érdeklődését az online jelentkezési lap kitöltésével itt tudja jelezni.
A Kisiskolába beadott jelentkezésre küldött visszajelzés folyamatos.
Iskola kopogtató
Időpontok:
2025 December 13.
Részletek a facebookon!
Jelentkezés online
A 2026/27es tanév első osztályába a jelentkezéseket legkésőbb 2026. január 16-ig kérjük leadni. A jelentkezési lap hamarosan elérhető lesz ezen az oldalon.
© 2025 A weboldal tartalma szerzői jogvédelem alatt áll. Minden jog fenntartva!
